ଡଃ. ସଦାବିହାରୀ ସାହୁ

ଡଃ. ସଦାବିହାରୀ ସାହୁ

ଜନ୍ମ- ବଲାଙ୍ଗିର, ଓଡ଼ିଶା (ଜାନୁୟାରୀ ୦୬,୧୯୭୦) । ଶିକ୍ଷା- ପି.ଏଚ୍.ଡି, ଏମ୍.ଫିଲ୍, ଏମ୍.ବି.ଏ, ଏଲ୍.ଏଲ୍.ବି, ବି.ଏ.ସି (ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ହର୍ନସ୍), ରତ୍ନ ହିନ୍ଦି, ସି.ଏ.ଆଇ.ଆଇ.ବି, ଡିପ୍ଲୋମା ଇନ୍ ମାଇକ୍ରୋଫାଇନାନ୍ସ୍, ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଇନ୍ ଏସ୍.ଏମ୍.ଇ ଫାଇନାନ୍ସ୍ ଓ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ , ସିପିଡି, ସିଓପି (ଫ୍ରେଞ୍ଚ୍ ଓ ଜର୍ମାନ୍) । ସମ୍ମାନ/ପୁରସ୍କାର- ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଏବଂ ବିତ୍ତିୟ ସଂସ୍ଥାନ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ରଚନା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୁରସ୍କୃତ । ସ୍କୁଲ୍, କଲେଜ୍, ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ତଥା ଚାକିରୀ ଜୀବନରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରବନ୍ଧ, କାବ୍ୟ, ଡିବେଟ୍, ଚିତ୍ରାଙ୍କନ ଆଦି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପୁରସ୍କୃତ । ଇଗ୍‌ନୌର ଜ୍ଞାନବାଣୀ ରେଡ଼ିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅନେକଥର ପ୍ରସାରିତ ଫୋନ୍-ଇନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । କାର୍ଯ୍ୟରତ-ପ୍ରବନ୍ଧକ, ଲଘୁ ଉଦ୍ଦ୍ୟୋଗ ବିକାଶ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ (ଏସ୍.ଆଇ.ଡି.ବି.ଆଇ.), ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ । ଅନୁଭୂତି- (ଏସ୍.ଆଇ.ଡି.ବି.ଆଇ.), ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ୧୯୯୮ ଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟରତ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ, ଭାରତ ସରକାର, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ପ୍ରଦ୍ଦୌଗିକି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ବୁର୍ଲା, ଆଦି ସଂସ୍ଥାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ଅନୁଭୂତି ।

Posts By ଡଃ. ସଦାବିହାରୀ ସାହୁ

More Posts
To Top